Forenzičarka sa Srebrnjaka Irma Steeg i zagrebački policijski inspektor Borna Herman bili su prisutni barem glasovima na promociji romana „Ubojstva na Krvavom mostu“ Anđelke Kliment na mjestu radnje – na Krvavom mostu, u Knjižnici „Marije Jurić Zagorke“. Publika okupljena „na mjestu radnje“ doznala je da su krimići Anđelke Kliment – „Ubojstvo na Mrežnici i „Ubojstva na Krvavom mostu“ – adaptirani kao radio-drame i urednica Anika Rešetar-Drvar omogućila je publici u knjižnici da preko mobitela nakratko čuje odlomak iz radio-drame „Ubojstva na Krvavom mostu“, u kojoj Irmu Steeg i Bornu Hermana glume Biserka Ipša i Filip Juričić. Radio-drame po romanima Anđelke Kliment imaju po nekoliko tisuća pregleda, a upravo su krenule u obilazak festivala s kojih možda donesu i nagrade, napomenula je Anika Rešetar-Drvar.

Glavna junakinja romana Anđelke Kliment, Irma Steeg, je umirovljena forenzičarka koja se nakon karijere u londonskoj policiji vratila u Zagreb u mirovinu. Stjecajem okolnosti, svjedoči ubojstvu u toplicama na Mrežnici i uvučena je u istragu, tim prije što na slučaju radi njezin suradnik iz londonskih dana, inspektor Borna Herman. Volim Zagreb i prikazujem ga idilično u svojim romanima, napomenula je Anđelka Kliment. Borna Herman i Irma Steeg zato obilaze zagrebačke vedute, sastaju se u poznatim restoranima i slastičarnicama. U oba romana Anđelka Kliment primjenjuje detekciju na temelju intuicije. Irma Steeg čita sinkronicitete i poštuje njihove smjerove. U romanima se poštuje realan vremenski kontinuitet, jer prvi roman završava uoči epidemije korone, da bi se drugi nastavio nakon lock-downa.

Anđelka Kliment i Anika Rešetar profesorice su stranih jezika koje su se upoznale u gimnaziji u Križanićevoj – Anđelka Kliment predavala je engleski, a Anika Rešetar njemački jezik. Kako je čitala krimiće na engleskom Anđelka Kliment odvažila se i sama napisati jedan, a Anika Rešetar odlučila je pronaći način za objavljivanje. Nakon prvog, slijedio je drugi, a u knjižnici na Krvavom mostu Anđelka Kliment najavljen je i treći zagrebački cosy krimić.

Cosy krimići bave se likovima, psihološkim portretima osumnjičenih i u kojoj se otkriva počinitelj zločina, a kroz istragu upoznajemo istražitelje, njihove rituale i svakodnevni život. Najpoznatiji svjetski cosy krimići su romani Agathe Christie o  serija detektivu Poirotu te o istražiteljici Miss Marple.